Być wsparciem dla siebie

Być wsparciem dla siebie

  • Post author:
  • Post category:Blog

Łatwo jest być po swojej stronie kiedy wszystko się układa, kiedy wszystko jest takie jak chcemy. Trudniej kiedy pojawiają się przeszkody, kiedy pojawiają się bardziej wymagające emocje, kiedy upadamy i popełniamy błędy.

Pochylić się wtedy nad sobą i ukochać to nie lada sztuka, by przyjąć to w sobie, nie dowalać sobie a popatrzeć ze współczuciem, która to część mnie woła o uzdrowienie.

Cała zabawa z rozwojem polega właśnie na tym, by umieć popatrzeć bez osądzania na to, co trudne we mnie, przyjąć to, zaakceptować i wtedy dopiero możliwa jest zmiana. Bo żeby coś mogło być uzdrowione najpierw musi być ujawnione i zauważone. Dopiero z tego miejsca możliwa jest transformacja. Tak naprawdę wszystkie toksyczne zachowania biorą się z nieuzdrowionych ran, to wewnętrzne dziecko wołające o uwagę i to oczywiście w niczym nie usprawiedliwia, tutaj trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie, za swoje czyny, słowa i emocje, popatrzeć na swoje błędy i wyciągnąć wnioski.

I pamiętaj, że to nie jest jednorazowy akt, to proces, w którym uczymy się być dla siebie świadomym, uważnym, odpowiedzialnym i wspierającym rodzicem, który wyciąga rękę w każdej sytuacji.

Jakim rodzicem jesteś dla siebie?

Jakim rodzicem dla siebie chciałabyś być?

Karolina,