Moje ciało, moja mądrość – warsztat online

Moje ciało, moja mądrość – warsztat online

  • Post author:
  • Post category:Blog

Ciało jest z Tobą od samego początku do ostatniego tchnienia. Jest Twoją własnością na czas życia tutaj na planecie Ziemia, to w nim mieszka Twoja dusza, istota duchowa, którą jesteś. Ono czuje. To w nim jest zapisana Twoja historia, doświadczenia, wspomnienia, emocje. To dzięki niemu doświadczasz przyjemności, widzisz, słyszysz, smakujesz, stawiasz się do życia, do swoich obowiązków.

A czy Ty jesteś dla swojego ciała?
Czy słyszysz jego potrzeby i sygnały jakie Ci wysyła?
Czy wsłuchujesz się w nie i traktujesz z należytym szacunkiem i miłością?
Czy je czujesz?
Czy masz na nie zgodę?
Jak o nim myślisz, gdy patrzysz w lustro?
Jaką energię ono od Ciebie dostaje?
Jaką relację masz ze swoim ciałem?


Bo w istocie to jak postrzegamy swoje ciało w dużej mierze definiuje to jaką mamy relację z samą sobą. Relacja między Tobą a Twoim ciałem jest fundamentalną relacją w Twoim całym życiu. To jak odbierasz swoje ciało ma istotny wpływ na charakter Twoich doświadczeń życiowych i ścieżkę, którą podążasz. Świadomość ciała jest kluczem do samopoznania. Nie możemy poznać siebie jeśli nie potrafimy czuć, odczytywać i interpretować emocji, wrażeń fizycznych, których doświadczamy w ciele. Mieć kontakt z ciałem to nic innego jak mieć kontakt ze sobą. To wiedzieć, kim ja jestem, czym i jak reaguję, co czuję, co myślę, jakie i gdzie są moje granice. Kiedy czujesz siebie to wtedy na podstawie tych wewnętrznych odczuć możesz dokonywać wyborów. Ponieważ czujesz to wiesz co jest dla Ciebie dobre, złe, czego chcesz i potrzebujesz. Ciało jest zawsze z nami – dzięki niemu w każdej chwili możemy wrócić do siebie i tam znaleźć ukojenie i bezpieczeństwo.

Wiem jak to jest żyć w stanie totalnego odrętwienia i odcięcia od ciała.
Wiem jak to jest żyć w głowie, pod kontrolą umysłu, będąc w świecie myśli, nieustannie analizując co się za stanie za chwilę, jutro, za rok…lub wspominając to, co było.
Wiem jak to jest nienawidzić i nie akceptować swojego ciała.
Wiem jak to jest ciągle krytykować i osądzać swoje ciało.
Wiem jak to jest forsować swoje ciało wyczerpującymi treningami i dietami, mieć idealną wagę i idealnie wyrzeźbioną sylwetkę a przy tym wciąż patrzeć na siebie z niechęcią.
Wiem jak to jest mieć obsesję na punkcie swojego wyglądu, pod warstwą makijażu i ubrań maskować jego niedoskonałości i traktować je jako swojego rodzaju barometr własnej wartości.
Wiem co znaczą problemy z kompulsywnym objadaniem się i nadprogramowe kilogramy “z powietrza”.
Wiem jak to jest żyć bez energii, być w stanie przeszywającej pustki, chronicznego bólu, zmęczenia, obojętności i rozbicia.
Wiem jak to jest lękać się o swoje zdrowie i walczyć z różnymi chorobami i dolegliwościami.
Wiem co to znaczy być głuchym i na różne sposoby maskować, odurzać i zagłuszać sygnały płynące z ciała.
Wiem jak to jest źle czuć się we własnym ciele.

To już za mną:)

Dziś wiem też jak to wszystko odkręcić, jak przywrócić kontakt z ciałem, wsłuchać się w nie, zaakceptować, pokochać i czerpać z jego mądrości.
Wiem jak zrobić ze swojego ciała swojego najlepszego przyjaciela i przewodnika, wiem, że ono nigdy nie atakuje a jedynie szuka sposobu, by do nas przemówić.
Wiem jak odczytywać wiadomości i sygnały płynące z ciała i w oparciu o nie działać.
Dziś też wiem, że dążenie do samodoskonalenia jest zdrowym odruchem dopóki wypływa z miłości do siebie a nie z poczucia niedoskonałości czy lęku.
Wiem, że świadomość tego co się z nami dzieje na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym jest kluczem do szczęśliwego, spełnionego i harmonijnego życia.
Wiem, że jeśli chcesz żyć na miarę pragnień swojej duszy, najpierw musisz poznać i nauczyć się przebywać w ciele, w którym ona mieszka, musisz je rozmrozić i zacząć czuć.
I tym chcę podzielić się z Tobą.

Życie jest piękne.
Nie wtedy, gdy będziesz szczuplejsza, atrakcyjniejsza, bardziej jędrna.
Nie wtedy, gdy znajdziesz idealnego partnera/partnerkę.
Nie wtedy, gdy dostaniesz wymarzoną pracę.
Nie wtedy, gdy będziesz mieć więcej pieniędzy, certyfikatów, tytułów i Bóg wie czego.
Życie jest piękne wtedy, gdy poczujesz całą sobą, że masz siebie, rozgościsz się w sobie, w swoim ciele i odkryjesz swój najpiękniejszy wewnętrzny ogród.

Zapraszam Cię na 2- tygodniowy warsztat “Moje ciało, moja mądrość”, gdzie będziemy poruszać tematy wspomniane powyżej, ale nie będziemy tylko teoretyzować, będziemy też praktykować i doświadczać.
Warsztat jest dla kobiet, które są gotowe, by zatrzymać się na chwilę w swojej codzienności, podarować sobie czas i spotkać się ze sobą i swoim ciałem.
Podczas warsztatu live’y, procesy, medytacje, zestawy pytań do pracy własnej dzięki którym:
– przyjrzysz się swojej relacji z ciałem, zobaczysz jakimi oczami i filtrami na siebie patrzysz i ustawisz ją na nowo w duchu akceptacji, miłości i szacunku
– poszerzysz swoją świadomość
– dowiesz się skąd biorą się blokady i napięcia w ciele i dlaczego tak trudno nam wracać do ciała
– poznasz praktyki i narzędzia zwiększające świadomość ciała, niezbędne do poznania i zrozumienia siebie, które pozwolą Ci zbliżyć się do siebie i objąć ze wszystkim, z czym jesteś
– oswoisz emocje (te, których nie lubisz) i dowiesz się jak pracować z nimi w ciele, co dla Ciebie znaczą i co dobrego może się stać w Twoim życiu, gdy zaczniesz ufać swojemu ciału i otworzysz się na jego wsparcie
– ukochasz się i będziesz bliżej SIEBIE:).

Nie dam ci gotowej recepty, nie obiecam ci, że twoje zmęczenie, dolegliwości znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ale dam Ci mapę i kompas, które doprowadzą cię tam, gdzie chcesz dojść.

Twoje ciało jest mądre.
Twoje ciało jest prawdą.
Twoje ciało ma w sobie mądrość Twojej duszy i wielu pokoleń.
Twoje ciało ma w sobie moc samouzdrawiania.

Termin: 11-25 lipiec 2021
Miejsce: tajna grupa na Facebook’u
Cena: 333 zł przy zapisie do 10.07. 2021r., po tym terminie 555 zł.
Warsztat będzie nagrywany więc nie musisz być na żywo, dostęp do grupy dostajesz dożywotnio.


Z serca zapraszam,
Jeśli jesteś zainteresowana, masz jakieś pytania, wątpliwości śmiało napisz do mnie.
Karolina