Scenariusze pisane w głowie

Scenariusze pisane w głowie

  • Post author:
  • Post category:Blog

Każdy ma swoją historię, swoje doświadczenia. Każdy pisze w głowie swoją opowieść na swój temat, na temat świata, ludzi, tego co można, nie można, wypada bądź nie wypada… Czasem świadomie, a częściej nieświadomie.

Słyszymy, że “Życie jest ciężkie, życie to nie bajka”, “Cierpienie uszlachetnia” “Ludzie są podli, źli”, “Tylko ciężką pracą ludzie się bogacą”, “Pieniądze psują, nie rosną na drzewie”, “Nie uda ci się, nie nadajesz się”, “Tak trzeba, tak się nie robi”, “Jesteś taki, siaki i owaki”, “Zejdź na ziemię” itp.. I bezrefleksyjnie przyjmujemy to jako prawdę objawioną, i wierzymy. I piszemy opowieść mamy, taty, babci, dziadka, wujka, ciotki, sąsiadki, księdza, nauczycielki i innych “autorytetów”. I wypala nas tęsknota za marzeniami, żyjemy w poczuciu niedosytu, niespełnienia, godzimy się na bylejakość. Bo skoro większość tak myśli i mówi, to znaczy, że tak jest.

A co jeśli większość się myli?:) A co jeśli życie jest bogate, hojne i dobre w każdej sferze? Co jeśli życie jest obfitością, radością, lekkością i zachwytem i zawsze jest po naszej stronie?

Jeśli ktoś Ci mówi, że życie jest ciężkie – to ma rację i życie mu to potwierdzi.

Jeśli ktoś Ci mówi, że życie jest piękne – to też ma rację i życie też mu to potwierdzi.

Życie jest dokładnie takie jak myślisz, że jest. Świadomie bądź nieświadomie. To, co w tym momencie widzisz wokół siebie to nie wynik przypadków czy zrządzenia losu, a Twoich decyzji, które warunkowane są tym, co masz zapisane w swojej podświadomości. Tak w Twojej głowie zapisane są myśli, przekonania, schematy/wzorce/programy myślowe, które kształtują Twoją rzeczywistość.  

Świat się zmienia i Ty się zmieniasz. A jak często zmieniasz “oprogramowanie” w swojej głowie? Masz wolną wolę. Każdego dnia możesz wybrać kim chcesz być i jak chcesz żyć. Codziennie możesz napisać swoją historię od nowa. Codziennie możesz zmienić to, co Ci w Twoim życiu nie pasuje, na to o czym marzysz. Nie czekaj na cud, nikt tego za Ciebie nie zrobi, nikt Cię nie wybawi. Swojego wybawiciela zobaczysz w lustrze;)

Karolina