Sens życia:)

Sens życia:)

  • Post author:
  • Post category:Blog

Czy zastanawiałaś się kiedyś po co właściwie tutaj jesteś, na planecie Ziemia? Co ja tu robię? Jaki jest cel i sens mojego życia? Po co to wszystko?

Popatrz dokoła, spójrz na zwierzęta, rośliny, drzewa…wszystko żyje, wszystko rozwija się, rośnie! Z nami jest podobnie, naszym celem tutaj jest po prostu doświadczać, rozwijać się i wrastać, wzrastać wewnętrznie:) Nie przyszłaś tutaj po to, by uszczęśliwiać czy też ratować kogokolwiek…mamę, tatę, męża, partnera, przyjaciół, znajomych, ludzi wokół. Nie odpowiadasz za szczęście czy też nieszczęście jakiejkolwiek innej istoty. Nie jesteś tutaj po to, być żyć życiem kogokolwiek lub według czyichś oczekiwań. Jedynym Twoim obowiązkiem jest wzięcie odpowiedzialności za siebie i zajęcie się sobą i swoim życiem.

Zbieramy to, co siejemy. Wszystko zaczyna się od ziarenka, które początkowo dojrzewa i żyje w ciemności, wilgoci a z czasem zmierza ku słońcu i wychodzi do światła, rośnie, rozrasta się, kwitnie. To samo dzieje się z nami. Co prawda część ludzi nigdy nie wychodzi z ciemności, oni nawet nie przypuszczają, że może istnieć cokolwiek innego. Wszystko, co się dzieje wokół nich jest automatyczne, działają z automatu, ich poziom świadomości jest tak tak niski, że nie zdają sobie sprawy z tego co robią, co czują, co myślą i że mają jakikolwiek wpływ na swoje życie. To ich wybór i oni ponoszą jego konsekwencje.

Natomiast jeśli decydujesz się na ścieżkę świadomego rozwoju to stajesz się niczym taka roślina, która zauważa światło, przebija się przez ziemię, przez mrok i kieruje się do góry ku niemu. Im żyźniejsza gleba i solidniejsze fundamenty tym szybszy proces kiełkowania. I tak żeby przebić się przez ziemię trzeba włożyć nieco wysiłku i pracy ale z czasem im więcej ciepła i promieni słonecznych tym szybciej zaczynasz rosnąć, wrastać i widzieć więcej:). I to też jest wybór i on też ma swoje konsekwencje – zazwyczaj w postaci świadomego, szczęśliwego i spełnionego życia:).

Ściskam,

Karolina