Twoje wnętrze

Twoje wnętrze

  • Post author:
  • Post category:Blog

Świadomie wszyscy chcą być zdrowi, szczęśliwi, bogaci i spełnieni. Niestety niewielu osiąga ten stan. Gdzie problem?

Po pierwsze jest takie miejsce w Tobie, które zawsze wie. Miejsce, z którego nigdy nie usłyszysz “nie wiem”, ono zawsze zna odpowiedź i wie co dla Ciebie najlepsze, w nim znajduje się wszystko czego potrzebujesz, w nim znajduje się Twoja moc. To miejsce to Twoje wnętrze, Twoje serce, Twoja intuicja, głos Twojej Duszy.

Niestety zdecydowana większość z nas bardzo szybko traci połączenie z tym miejscem. Gdy byliśmy dziećmi wszyscy dookoła wiedzieli lepiej co dla nas dobre a co nie, nie mogliśmy się swobodnie wyrażać, zawsze musieliśmy być “jacyś” po to, by zdobyć uwagę, miłość, akceptację lub najnormalniej w świecie spokój.

Tak zaczęliśmy polegać na świecie zewnętrznym, w nim szukać miłości, aprobaty, szczęścia, autorytetów, odpowiedzi odnośnie tego jak mamy żyć. Zaczęliśmy nakładać na siebie maski, tworzyć swój obraz na podobieństwo cudzych przekonań, wyobrażeń i oczekiwań. W konsekwencji odcięliśmy się od siebie, zapomnieliśmy kim naprawdę jesteśmy.

Po drugie nasz sposób myślenia został zaprogramowany w określony sposób – zazwyczaj niezbyt zdrowy, znajduje się w naszej podświadomości. A nasza podświadomość nie odróżnia prawdy od fałszu, chłonie wszystko jak gąbka. I idąc za Jungiem:

“Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem a Ty będziesz to nazywał przeznaczeniem”.

Wszystko to odbija się na naszym zdrowiu zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Stało się trudno, nikt nie ponosi tutaj winy, naszych rodziców też nikt tego nie nauczył. Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość to da się odkręcić – można wrócić do swojego wnętrza i przeprogramować swoje myślenie, na takie które będzie Cię wspierać.

Aby wieść szczęśliwe życie musisz zaprzyjaźnić się ze swoim wnętrzem. To Twoja podświadomość kieruje Twoim życiem, Twoje programy, wzorce, schematy, czucie lub jego brak. A to właśnie Twoja historia i emocje, czyli Twoje wewnętrzne dziecko, mała Ania, Kasia, Ola, Zosia w Tobie. Jeśli zaprzyjaźnisz się z mała dziewczynka w sobie, jeśli nauczysz się nawiązywać z nią kontakt na co dzień to staniesz się dla siebie najlepszym, świadomym, wspierającym, odpowiedzialnym rodzicem, którego prawdopodobnie nigdy nie miałaś. Tak, bo nasi rodzice to tez ludzie, niedoskonali i jeśli sami tego nie doświadczyli to jak mieli nam dać? A skoro Ty nie dostałaś to jak możesz dać swojemu dziecku? Ano właśnie przejmując opiekę i uzdrawiając swoje wewnętrzne dziecko.

Wewnętrzne dziecko to jest fundament do dalszego rozwoju. Ono jest w Tobie i czeka. Jeśli Twoje wewnętrzne dziecko zaufa Tobie nic nie stanie Ci na drodze do szczęścia. Twoja relacja z samą sobą, Twoje ciało, Twoje emocje są z Tobą na zawsze wiec zadbaj o nie. Odzyskasz sprawczość, zaczniesz mieć realny wpływ na swoje życie, zdrowie, relacje, finanse, emocje. Naprawdę wiele zawiera się w tym jednym kontakcie.

Karolina