Wewnętrzne Dziecko

Wewnętrzne Dziecko

  • Post author:
  • Post category:Blog

W każdym z nas jest taki ktoś, kto wciąż czeka. Czeka, aż powrócisz, zauważysz, pokochasz, uwierzysz i zaakceptujesz. Ten ktoś to Twoje wewnętrzne dziecko, to Ty z przeszłości.

Dzieciństwo to okres, kiedy kładliśmy podwaliny na swoje przyszłe życie. Jako dzieci byliśmy całkowicie zależni od naszych rodziców. Ich miłość i aprobata to dla nas sprawa życia i śmierci, przez pryzmat rodziców widzimy cały świat i siebie.

Idealna sytuacja to wyrastać w domu pełnym ciepła, bezwarunkowej miłości i akceptacji.

Niestety zdecydowana większość z nas tego nie doświadczyła. Nasi rodzice nie dali nam tego, bo sami tego nie otrzymali. W istocie jako dzieci zakopaliśmy nasze własne wnętrze, choć bardzo często nie chcemy tego dostrzec. Nie mamy wystarczająco odwagi, by zajrzeć do tego, co boli i porusza, a bez tego nie ma procesu zdrowienia i świadomości. Kiedy nie masz kontaktu z tą częścią siebie bezwiednie kieruje ona Twoim życiem, wpływa na Twoje reakcje, relacje, związki, prace.

Całe swoje życie tworzysz z przestrzeni małego dziecka, które nie potrafi udźwignąć swoich emocji, zostało zepchnięte, urażone, wystraszone, zalęknione, odrzucone, przepełnione smutkiem, złością, zaniedbane, łaknie miłości, akceptacji, uznania.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz nawiązać kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem, możesz stać się dla siebie najlepszym rodzicem. Takim, który zawsze kocha, wspiera i akceptuje. Wówczas odkryjesz, że to, co mówili na Twój temat i to, co Ty myślałeś na swój temat nie jest prawdą, jest tylko obrazem, jaki Twoi rodzice i Twoje otoczenie stworzyło na Twój temat.

Odkryjesz kim naprawdę jesteś i staniesz tym kim byłbyś gdybyś miał dzieciństwo pełne miłości, akceptacji i wsparcia.

Zaczniesz rozumieć siebie, połączysz się ze swoimi uczuciami, na nowo zintegrujesz odrzucone części siebie, odzyskasz poczucie własnej wartości i pewność siebie, pokochasz siebie i zadbasz o swoje potrzeby.