Wszystko jest w Tobie

Wszystko jest w Tobie

  • Post author:
  • Post category:Blog

Wszystko jest w Tobie.
A czy Ty jesteś w sobie?:)

Gdzie kierujesz swoją uwagę i energię na co dzień?
Na czym się skupiasz?
Czym się karmisz?

Kiedyś żyłam koncentrując się na tym co zewnętrzne, próbując dostosować się do świata wbrew temu co działo się w moim wnętrzu, próbując spełnić oczekiwania i zadowolić innych, zdobyć ich uznanie i akceptację. W konsekwencji to, co robiłam nie sprawiało mi satysfakcji ani nie uszczęśliwiało innych i jakby puzzle, z których zostałam złożona zaczęły się rozpadać i znikać. Większość moich działań podszyta była lękiem. Żyłam przechodząc od punktu A do B, wyznaczając sobie kolejne cele i łudząc się, że osiągnięcie go zapewni mi szczęście. A tu klaps, znowu pustka, przebłysk szczęścia trwał dosłownie chwilę, która mijała tak szybko, jak szybko przyzwyczajałam się do tego, co osiągnęłam i sięgałam po kolejne. Nigdy dość, znasz to zapewne.

Ale przyszedł taki dzień, że zmądrzałam i zaczęłam wsłuchiwać się w SIEBIE i wtedy wszystko zaczęło układać się na nowo, pogubione puzzle zaczęły wracać na swoje miejsce, pustka zniknęła a mnie zaczął wypełniać spokój, radość i szczęście, wróciła pasja życia. Zrozumiałam, że ważna jest podróż a nie cel, idę po prostu przed siebie ufając swojej ścieżce i swojej prawdzie. Staram się nie oglądać na innych, zwracam uwagę na to od kogo czerpię mądrość i inspiracje wszak “po owocach ich poznacie”🙂

I tak sobie patrzę na świat zwierząt, tam nikt z lwa nie próbuje zrobić barana, z ryby ptaka, ż żółwia słonia, z myszy kota – każdy może być sobą. W świecie ludzi mimo iż tyle mówi się o naszej unikalności i wyjątkowości nieważne czy jesteś lwem, sarną, wilkiem czy kogutem system i tak będzie chciał zrobić z Ciebie potulnego barana. Są tacy, którzy stawiają się ponad innym, chcą wszystko i wszystkich kontrolować, mówią innym co wypada, co nie wypada, na co jest przyzwolenie a na co nie ma, co jest możliwe a co nie jest. A prawda jest taka, że nie wszystko wszystkim służy, każda z nas jest inna, ma inne upodobania, preferencje, unikalne talenty, dary i mądrość, którą może dzielić się ze światem. Problem w tym, że nadto skupiając się na świecie zewnętrznym, szukając autorytetów na zewnątrz zatraciłyśmy siebie, zapomniałyśmy o tym co mamy w środku, o naszych zasobach, wrodzonej mocy i potencjale. I ja jestem tu po to, by Ci o tym przypomnieć i do tego miejsca zaprowadzić.

Od czego zacząć?
Skup się na sobie, wsłuchaj się w SIEBIE.
Słuchaj ciszy-ona przemówi.
Słuchaj serca, słuchaj swojej Duszy – ona wie.


Ściskam,
Karolina