Zmiana

Zmiana

  • Post author:
  • Post category:Blog

Zmiana jest upragniona, pożądana, długo wyczekiwana. Jest też niewygodna, niekomfortowa, ciężka i stresująca. Każdy jej chce, ale nie każdy ma odwagę po nią sięgnąć. Dlaczego?

Bo każda zmiana budzi lęk i niepewność. On zawsze towarzyszy nowemu. Zostawiasz to, co znane, pewne, przewidywalne, bezpieczne i kontrolowane i idziesz w nieznane więc w Twojej głowie zaczyna świecić czerwona lamka – stop niebezpieczeństwo. Zaczyna ona pisać różne, zazwyczaj absurdalne scenariusze.

Ja już wiem, że tego lęku nie da się pominąć, schować, udać, że go nie ma. Lękiem trzeba się zaopiekować, oswoić, wysłuchać co ma do powiedzenia. Za nim kryją się wartościowe lekcje i potencjał do rozwoju i wzrostu. Lęk nieuznany trzyma w miejscu i sabotuje.

I ja właśnie czuję, że wchodzę w nowe i nieznane. I boję się ale mimo to idę. Dla siebie, dla innych, że można, że warto. To, co znam doprowadziło mnie do miejsca, w którym teraz jestem i dalej nie zaprowadzi, bo moja głowa jest w stanie sobie wyobrazić tylko to, co zna. A rozwój jest wtedy, gdy idziesz w zupełnie nieznane i nowe. I odkrywasz, i wychodzisz poza to, co znane, poza swoje oczekiwania i wyobrażenia. Oswajasz się z niepewnością, bo póki nic nie jest pewne to znaczy, że wszystko jest możliwe.A jak jest u Ciebie?

Karolina