Życie bez lęku i wstydu…

Życie bez lęku i wstydu…

  • Post author:
  • Post category:Blog

Jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby nie ograniczał Cię strach i lęk?
Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś zaufała sobie, zaufała miłości?
Co by się zmieniło gdybyś w miejsce lęku wstawiła dziś miłość i zaufanie?
Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś zaufała swojemu wnętrzu, swojemu sercu, swojej Duszy?


Jaką kobietą jesteś na co dzień? Z jakiej energii działasz? Czym są podszyte Twoje działania? Poczuciem obowiązku, lękiem, oczekiwaniami innych, bo wypada, bo trzeba? A może miłością i pasją? A jaką kobietą chciałabyś być? Czy kobieta, którą chcesz się stać działa w taki sposób, myśli w taki sposób? Jakie ograniczające myśli i przekonania nie pozwalają Ci się w pełni wyrazić, stać się taką kobietą? Jakie są Twoje prawdziwe pragnienia? Co Cię powstrzymuje lęk, strach czy może wstyd?

Nie wstydź się swoich pragnień – one mówią o tym, że masz potrzeby i że coś jest dla Ciebie ważne.
Nie wstydź się swoich emocji – dopóki żyjesz one będą Ci towarzyszyć, WSZYSTKIE:) Jeśli ktoś twierdzi, że nie czuje emocji znaczy tylko tyle, że je wypiera i tłumi.
Nie wstydź się swoich wyborów i decyzji – jesteś wolnym człowiekiem, masz prawo próbować i działać po swojemu.
Nie wstydź się chwil swojej słabości – znaczy to tylko tyle, że jesteś istotą czującą a nie robotem.
Nie wstydź się swojej wrażliwości – to tak naprawdę ogromna siła i oznaka, że masz otwarte serce i czujesz.
Nie wstydź się swoich błędów i pomyłek – tylko ten, kto nic nie robi ich nie popełnia a póki je popełniasz znaczy to tylko tyle, że wciąż się uczysz, próbujesz, poszukujesz mądrości i rozwiązań i próbujesz wdrażać je w życie.
Nie wstydź się swojej ścieżki życiowej i wartości, jakie wyznajesz – masz prawo podążać swoją drogą i kierować się własnymi wartościami, sama wiesz co dla Ciebie najlepsze i czego potrzebujesz i nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć.
Nie wstydź się tego, że czasami masz wątpliwości – oznacza to tylko tyle, że stać Cię na refleksję i nie działasz ślepo.
Nie wstydź się tego, że zmieniasz zdanie i poglądy – to oznaka dojrzałości, że wciąż się uczysz, poszukujesz, “Tylko krowa nie zmienia zdania”😉
Nie wstydź się tego, że czegoś nie wiesz, nie potrafisz, że ktoś jest mądrzejszy od Ciebie – świetnie mogę się czegoś dowiedzieć, nauczyć, dokształcić, rozwijać i jest ktoś może mnie do tego zainspirować i od kogo mogę się tego nauczyć.
Nie wstydź się tego kim jesteś i swojej odmienności – to Twój potencjał dzięki któremu możesz stać się kobietą jaką zechcesz i prowadzić życie o jakim marzysz.


Zaufaj sobie, zaufaj miłości – nie staniesz się złym człowiekiem, miłość wyzwala w nas wszystko to, co najpiękniejsze.

Karolina