Życie jest naprawdę proste…

Życie jest naprawdę proste…

  • Post author:
  • Post category:Blog

1. Kochaj siebie.

2. Bądź sobą i działaj w zgodzie ze sobą i swoim sercem.

3. Wyrażaj to, co czujesz i myślisz.

Prosta recepta na zdrowe, szczęśliwe, spełnione i obfite życie. Tylko tyle i aż tyle. Proste rozwiązania zawsze są najlepsze.

Dlaczego zatem tak trudno wdrożyć je w życie?
Dlaczego wszystko komplikujemy?
Dlaczego karmimy się kłamstwem?
Dlaczego wybieramy fałszywą prawdę?
Dlaczego szukamy autorytetów na zewnątrz a nie w sobie?
Dlaczego łatwiej nam uwierzyć w podłość człowieka i wszędzie węszyć podstęp aniżeli uwierzyć w to, że człowiek z natury jest dobry?
Dlaczego łatwiej nam uwierzyć w to, że życie jest złe, ciężkie, niesprawiedliwe aniżeli w to, że jest łatwością, lekkością, obfitością?Dlaczego łatwiej nam uwierzyć w to, że życie jest przeciwko nam a nie dla nas i że we wszystkim nas wspiera?
Dlaczego łatwiej nam uwierzyć w to, że Bóg czeka na nasze każde potknięcie i moment, by nas ukarać aniżeli, że jest miłością i chce dla nas wszystkiego, co najlepsze i w istocie nie ma w stosunku do nas żadnych oczekiwań?
Dlaczego łatwiej uwierzyć nam w naszą niedoskonałość niż w to, że jesteśmy doskonali i wystarczający tacy, jacy jesteśmy?


Zastanawiałaś się kiedyś nad tym? Co siedzi w Twojej głowie, w Twojej podświadomości? Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ nasze nastawienie wobec życia może wywierać na naszą rzeczywistą egzystencję. Ba, wielu nawet nie wie jakie ono jest. A ono tkwi w Twojej podświadomości i kontroluje Twoje zachowanie, by wszystko szło zgodnie z przewidywaniami, decyduje niemalże o każdym Twoim wyborze i działaniu jakie podejmiesz. W Twojej głowie dzieje się więcej niż Ci się wydaje i to, co tam siedzi kreuje Twoją rzeczywistość, tu nie ma przypadków. Negatywne myśli zazwyczaj biorą się z niewyrażonych uczuć. Twoje przekonania wynikają z Twoich doświadczeń i za każdym z nich kryją się emocje, które je zasilają. Uwalniając te emocje, pozbawiasz to przekonanie paliwa, ono wygasa, wypala się, odchodzi wraz z uwolnionymi emocjami. Dopiero wtedy pojawia się przestrzeń na wprowadzenie nowego przekonania, takiego, które będzie Cię wspierać.

Życie jest naprawdę proste, po co zatem zbędnie je komplikować? Jakie są Twoje założenia odnośnie życia? Masz wolną wolę, jakie przekonania, zasady wybierasz? Co Cię wspiera a co nie? Pamiętaj nic nie jest wykute w kamieniu na zawsze, to co Ci w życiu nie pasuje zawsze możesz zmienić na to, czego pragniesz:) Co siejesz, to zbierasz. Wybieraj świadomie i mądrze;)

Karolina